Lawrence County 4-H Fair Dairy Show Results

Dairy Steer

  • Dairy Master Showman – Sarah Boaz
  • Reserve Dairy Master Showman – McKenley Byers
  • Senior Showman – Luke LaFevor
  • Reserve Senior Showman – Chloe McKnight
  • Intermediate Showman – Kendall Graves
  • Reserve Intermediate Showman-Bella Byers
  • Junior Showman – Isaac Dillman
  • Reserve Junior Showman – Olivia Dillman
  • Novice Showman – Kadance Hyneman
  • Reserve Novice Showman – Jake Bergmann
  • Honorable Mention Novice Showman – Andrew McKnight

Mini Dairy Calf Showmanship

  • Colt Bergmann
  • Emily Bergmann
  • Brayden Cogwell
  • Zaiden Lutchka
  • Johnathan McKnight
  • Clay Perry
  • Maddison Speer
  • Emma Spires
  • Brooklyn Terrell
  • Kyson Steward, Cassandra Perry
  • Virtual Class Lightweight Champion – Josie Young
  • Virtual Class Lightweight Reserve Champion – Savannah Russell
  • Virtual Class Heavyweight Champion – Caleb Perry
  • Virtual Class Heavyweight Reserve Champion – Ava Perry
  • Virtual Class Grand Champion – Caleb Perry
  • Virtual Class Reserve Grand Champion – Ava Perry
  • Champion Dairy Feeder Calf – Baiden Terrell
  • Reserve Champion Dairy Feeder Calf – Garret Bierbaum
  • Grand Champion Dairy Feeder Calf – Baiden Terrell
  • Grand Reserve Champion Dairy Feeder Calf – Garret Bierbaum
  • Champion Dairy Feeder Steer Light Weight – Trey Speer
  • Reserve Champion Dairy Feeder Steer Light Weight – Isaac Dillman
  • Champion Dairy Feeder Steer Medium Weight – Luke LaFevor
  • Reserve Champion Dairy Feeder Steer Medium Weight – Kendall Graves
  • Champion Dairy Feeder Steer Heavy Weight – McKenley Byers
  • Reserve Champion Dairy Feeder Steer Heavy Weight – Kayla Bergmann
  • Grand Champion Dairy Feeder Steers – Luke LaFevor
  • Reserve Grand Champion Dairy Feeder Steers – McKenley Byers
  • Champion Dairy Heavy Weight Feeder Steers Light Weight – Luke Hoffman
  • Reserve Champion Dairy Heavy Weight Feeder Steers Light Weight – Logan Perry
  • Champion Dairy Heavy Weight Feeder Steers – Isaac Dillman
  • Reserve Dairy Heavy Weight Feeder Steers – Audrey Hoffman
  • Grand Champion Dairy Heavy Weight Feeder Steers – Isaac Dillman
  • Reserve Grand Champion Dairy Heavy Weight Feeder Steers – Audrey Hoffman

Dairy Heifer

  • Dairy Master Showman – Kendall Graves
  • Reserve Master Showman – Braxton Porter
  • Senior Showman – Lauren Beeler
  • Reserve Senior Showman – McKenley Byers
  • Intermediate Showman – Sven Lutchka
  • Reserve Intermediate Showman – Macey Lambrecht
  • Junior Showman – Arius Lutchka
  • Champion and Grand Champion Ayrshire Heifer – Brayden Beyers
  • Champion and Grand Champion Brown Swiss – Kendall Graves
  • Champion Junior Guernsey – Molly Lambrecht
  • Reserve Champion Junior Guernsey – Macey Lambrecht
  • Champion Senior Guernsey – Lauren Beeler
  • Reserve Champion Senior Guernsey – Molly Lambrecht
  • Grand Champion Guernsey – Molly Lambrecht
  • Reserve Grand Champion Guernsey – Lauren Beeler
  • Champion Jr. Holstein – Kendall Graves
  • Reserve Champion Jr. Holstein – McKenley Byers
  • Champion Holstein Cow – McKenley Byers
  • Reserve Champion Holstein Cow – Braxton Porter
  • Grand Champion Holstein – Kendall Graves
  • Reserve Grand Champion Holstein – McKenley Byers
  • Champion and Grand Champion Crossbred – Macey Lambrecht
  • Champion and Grand Champion Jersey Cow – Arius Lutchka
  • Reserve Grand Champion Jersey Cow – Sven Lutchka
  • Supreme Female of Show – Kendall Graves
  • Reserve Female of Show – Molly Lambrecht

1340 AM WBIW, 105.5 WQRK, and Litefm 102.5 would like to congratulate these winners.

Print Friendly, PDF & Email